Oras, kuriuo mes kvėpuojame, labai įtakoja mūsų gyvenimą. Be maisto ir vandens mes galime išgyventi iki kelių dienų, tačiau be oro – vos kelias minutes. Oro kokybė turi didžiulę įtaką mūsų savijautai. Kuo mažiau alergenų, mikroorganizmų ir cheminių teršalų mes įkvepiame, tuo mažesnė rizika susirgti įvairiomis ligomis. Kiekvienais metais darbdavių išlaidos sveikatos apsaugai ir prarastas darbuotojų darbingumas kainuoja milijonus.

Užterštas oras – viena rimčiausių didelio miesto problemų.

Aišku, dujokaukių kol kas dėvėti nereikia, o švaraus oro galime įkvėpti išvažiavę į mišką ar prie jūros. Bet pakalbėkime apie patalpų orą! Dauguma iš mūsų patalpose praleidžia iki 90% savo laiko. Visą dieną biure. Po darbo „tiesiname sofą“ žiūrėdami madingas TV laidas. Skaitome knygas, įsitaisydami fotelyje, arba įsisaviname milžiniškus informacijos srautus, užplūstančius mus iš kompiuterių ekranų.

O ką darote šiuo momentu?

Viso to pasekoje žmonės tampa alergijų, galvos skausmų, įvairių infekcinių ligų aukomis. Jaučiamas nuovargis, silpnumas, nemiga. O taip! Pasidarome pikti ir irzlūs! Ar dažnai gatvėse matote besišypsantį žmogų? Visi pilki ir niūrūs…

Kuo čia dėtas oras?

Ar Jūs žinote kad:

  • Statistika rodo, kad patalpos vėdinamos labai retai. Dažnas iš mūsų šaltuoju sezonu lango neatidaro savaites ar net mėnesius.
  • Baldai gaminami iš drožlių ir klijų; dauguma apdailos medžiagų – vien tik chemija; valymo priemonės, naudojamos buityje, pritvindo patalpų orą nuodingais garais ir dalelėmis. Tokiu būdu pavojingų sveikatai teršalų koncentracija patalpose pasidaro daug didesnė, negu už lango.
Dulkių erkutė
Dulkių erkutė
  • Bet kokioje patalpoje yra daug dulkių, o dulkės yra alergenas Nr. 1. Viename grame dulkių gyvena keli tūkstančiai dulkių erkučių.
  • 90 procentų infekcinių ir virusinių susirgimų „pagauname“ patalpose per užkrėstą orą!
  • Nešvarumai namuose nėra negyvi – jie ne tik gyvena, bet dar ir veisiasi pelėsių, grybelių, virusų ir bakterijų pavidalu. Kodėl? Todėl kad aplinka labai palanki. Gyvenamieji namai pripildyti energijos šaltiniais, šiluma, maistu, juose nėra natūralios oro cirkuliacijos, kurios taip reikia švarai palaikyti.

Patalpų valymas ir tvarkos palaikymas iš dalies išsprendžia problemą, tačiau taip pašalinami matomi nešvarūmai ir tik nuo paviršių. O kaip gi ore esantys teršalai? Jų pašalinimui naudojami buitiniai prietaisai, vadinami oro valytuvais.

Oro valytuvai išvalo visą patalpos orą, naudojant specialius filtrus, kurių dėka išvalomi ir mechaniniai teršalai (dulkės, žiedadulkės, suodžiai bei kietosios dalelės), ir alergenai, ir virusai. Taip pat oro valytuvai gali neutralizuoti dūmus bei kvapus.

Oro valytuvas – tai puiki priemonė norintiems apsisaugoti nuo grėsmių, slypinčių ore.